O výstave

Výstava Tretia planéta pozostáva z fotografií , ktoré autor urobil medzi septembrom 2016 a januárom 2018 na svojich cestách po Gruzínsku, Iráne, Kolumbii, Severnej Kórei, USA, Číne, Kamerune, Arménsku, Srí Lanke a Náhornom Karabachu. Okrem nich tu nájdete aj zopár myšlienok o tom čo mu cestovanie dalo a ako ovplyvnilo jeho život. Ukážky fotografií a textov nájdete v sekcii kniha, ktorá je vlastne rovnomennou, rozšírenou verziou tejto výstavy.

Miesta a termíny putovnej výstavy

5.5. – 30.11.2018

Výstava

Tretia planéta

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach
5.5. 2018, 19.00

Vernisáž výstavy a krst knihy

Tretia planéta

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach

5. 5. 2018 o 19.00 sa v Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach uskutoční vernisáž výstavy Tretia planéta a krst rovnomennej knihy.

Súčasťou programu vernisáže bude koncert Fernanda Saundersa, ktorý dlhé roky hrával s Lou Reedom, ale aj s Ericom Claptonom, Suzanne Vega či členmi skupiny Rolling Stones. Po koncerte bude nasledovať komentovaná prehliadka diel Andyho Warhola, ktorá je momentálne najväčšou vystavenou zbierkou tohto kráľa pop-artu v Európe, ale aj diel iných slávnych pop-artových či street-artových umelcov ako Keith Haring, Robert Indiana, Jean Michel Basquiat, Bambi Street Artist, Poppy, atď. O komentár sa postará osoba najpovolanejšia, Martin Cubjak - prezident Andy Warhol Society, kurátor výstav Andyho Warhola v Ríme, Berlíne, Dubline, Frankfurte a ďalších európskych mestách, ktorý je poverený aj vedením MMUAW a je zároveň aj kurátorom výstavy Tretia planéta. Krstným otcom knihy bude známy karikaturista Martin „Shooty“ Šútovec.

Vstup na vernisáž je zdarma a k dispozícii bude aj zľavnené ubytovanie v Eurohoteli Laborec.

O veľkoformátovú tlač sa postarala firma CEWE, ktorej patrí naša obrovská vďaka za podporu, bez ktorej by túto výstavu nebolo možné zrealizovať.